Home          Společná část          Jsme sami          Souhrn

 

Ferraty 13 - Itálie v okolí Lago di Garda

17. 6. - 5. 7. 2015 - Lago di Ledro

Už víme, že před prázdninami nemůžeme vyrážet na vysokohorské ferraty (některé ferraty ještě mohou být pod sněhem), proto jedeme do Jižních Alp do Itálie na Lago di Ledro.

 

Ernesto Che Guevara

První den, kdy máme ještě dost sil, vybírám delší ferratu - 1400 m výškových, 7 hodin. Opravdu je to už na nás dlouhé, naštěstí nám Maso přijel naproti autem, takže jsme si sestup příjemně zkrátili.

 

 

 

Sentiero Contrabbandieri

Ferrata nad Lago di Garda by byla nádherná, kdyby byla jištěná. Feratových lan tam bylo opravdu poskromnu, půlky jsem měl stažené nejen za sebe ale i za celou výpravu.

 

 

Artpinistico delle Niere

Krátká a relativně nenáročná ferrata s hromadou "uměleckých děl". Stihli jsme ještě koupání v Lago di Teno, navštívili jsme památník bitvy mezi Italy a Rakušany v roce 1866 a večer jsme ochutnali místní víno a pivo.

 

 

 

Rio Sallagoni

Dopoledne nechávám všechny válet se u penzionu a užívat si v bazénu. Odpoledne vyrážíme na ferratu, kterou jsme již jednou šli. Vede kaňonem říčky, dá se tam mnohem snadněji přečkat vedro. K večeru návštěva vodopádu v Riva del Garda, koupání v Lago di Garda a závěrečná pizza.

 

Další strana

 

Home          Společná část          Jsme sami          Souhrn